ایده های بازی برای تشویق احساسات کودک

تربیت فرزند خانواده مشاوره مشاوره روانشناسی و سبک زندگی

📝ایده‌های بازی برای تشویق احساسات کودک

💠نوزادان از سه ماهگی شروع به به یادگیری احساسات خود و نحوه بیان آنها می‌کنند. بازی یک روش طبیعی است که نوزادان به کمک آن، می‌آموزند و رشد می‌کنند. در حقیقت این بازی است که به آنها فرصتی می‌دهد تا احساساتی مانند غم، شادی، خوشبختی یا ناامیدی را کشف و ابراز کنند. بنابراین این درست همان جایی است که شما باید وارد شوید و از طریق بازی با کودک، به او در یادگیری احساسات خود کمک برسانید.

💠منظور از بازی با کودک برای یادگیری احساسات این است که شما طرف مقابل بازی با او باشید و نه اسباب‌بازی‌ها. نمایش چهره با حالت‌های مختلف یک بازی مهم برای کودک در جریان یادگیری احساسات است. هرچه ارتباط چشمی بیشتر با یکدیگر برقرار کنید، روابط احساسی قوی‌تری را تجربه می‌کنید.

💠شما برای اینکه بتوانید به نوزاد خود در کشف و ابراز احساساتش کمک کنید لازم دارید تا با او بازی کنید. در اینجا چند ایده بازی برای کمک به کودک شما ارائه شده است:

– با کودک خود موسیقی بسازید. نوازندگی موسیقی مانند آواز خواندن یا ایجاد صدا با اسباب بازی یا سازهای ساده می‌تواند به کودکان کمک کند تا احساسات خود را رها کنند.

– هنگام بازی با کودک از تماس فیزیکی استفاده کنید. این کار می‌تواند به کودک شما در بیان احساسات کمک کند. شما می‌توانید شعرهای کودکانه‌ای مانند “دویدم و دویدم” را بخوانید و هنگام خواندن، پای کودک را تند حرکت دهید تا او تجسمی بهتر از این حالت داشته باشد.

– بازی با ماسه، گِل، رنگ و دیگر مواد اینچنینی را امتحان کنید. این کار می‌تواند به کودک شما کمک کرده تا به شیوه‌های مختلف احساس عادت کند.

– برای توضیح احساسات ساده از عروسک یا اسباب بازی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از عروسک‌ها یا اسباب بازی‌ها استفاده کنید و مواردی مانند این را بگویید: “ماشین خوشحال است چون تنها نیست و اتوبوس با او در حال رانندگی است” یا “موش ناراحت است و گربه می‌خواهد او را نوازش کند”.

مقاله کامل را در سایک نیوز مطالعه کنید👇🏻
http://psychnews.ir/18718

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *