اثر کرونا بر کسادی۲۲ کسب وکار

اخبار و رسانه ها خانواده مشاوره روانشناسی و سبک زندگی ویژه

‼️ اثر کرونا بر کسادی ۲۲ کسب‌وکار (اینفوگرافی تصویری در انتهای متن)

🔸در حالی قرار است جزئیات بسته حمایتی از کسب‌وکارها که چندی پیش متولیان صمت از آن خبر داده بودند به‌زودی ارائه شود که به تازگی تصویری از وضعیت کسب‌وکارها در عصر کرونا ترسیم شده است.

🔸ارزیابی معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت نشان می‌دهد آثار کرونا بر کسب‌وکارهایی همچون «خدمات گردشگری» و «باشگاه ورزشی» بسیار مخرب بوده؛ به‌گونه‌ای که میزان کاهش تقاضا این رسته‌های اقتصادی در بازه ۲۵ روزه با ۱۰۰درصد افت روبه‌رو شده است.

🔸پس از این دو رسته، «تالار پذیرایی»، «فست فود» و «لبنیات فروشی سنتی» بیشترین افت را در این بازه زمانی تجربه کرده‌اند و با شیب نزولی ۹۰ درصدی در تقاضا مواجه شده‌اند.

پس از این صنوف، «آرایشگران زنانه» با افت ۸۵درصدی در تقاضا و رسته‌های «آجیل و خشکبار» و «رستوران‌داران» هم با کاهش ۸۰درصدی در میزان تقاضا، روزهای سختی را پشت سر می‌گذرانند.

همچنین آسیب‌شناسی‌ها حکایت از آن دارد که «چلوکبابی‌ها» با افت ۷۵ درصدی تقاضا، «پوشاک»، «شیرینی و شکلات» و «لوازم خانگی» با افت ۷۰ درصدی و رسته‌های «گل و گیاه‌ فروشی»، «مبلمان» و «دکوراسیون منزل» با افت ۶۰ درصدی در تقاضا مواجه شده‌اند.

«کابینت»، «خدمات فنی»، «کیف و کفش»، «آرایشگران مردانه» و «خیاطان» هم صنوفی هستند که در عصر کرونا با کاهش ۵۰درصدی در تقاضا روبه‌رو شده‌اند

. طبق ارزیابی‌ها دو رسته «خشکشویی» و «تاکسی سرویس» وضعیت بهتری نسبت به سایر اصناف دارند و به‌ترتیب شاهد افت ۴۵ و ۳۵ درصدی در تقاضا بوده‌اند. سایر صنوف نیز به‌طور نسبی متاثر از بیماری کرونا با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند.

🌏جامعه‌شناسی

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *