عنصرشادی و شادمانی در زندگی

خانواده مشاوره روانشناسی و سبک زندگی ویژه

یکی از لوازم خوب زنده بودن و رضایتمندانه زندگی کردن عنصر شادی و شادمانی است.بدین معنا که هم خودمان پروژه شاد زندگی کردن را دنبال کنیم هم این شادی را به دیگران منتقل کنیم.

خودمان را شاد نگه داریم که دیگران شاد باشند و دیکران را شاد کنیم که شادی خودمان ماندگار باشد.

اگر شما خود را غمگین نشان دهید حتی به بهانه اظهار همدردی,از این غمگینی شما  نه تنهاکسی شاد نمی گردد یا تسکین پیدا نمیکند بلکه ممکن است غمی بر غم او افزوده شود.

دوری گزینی از شادی به خاطر اندوه دیگران مثل این است که فردی گرسنگی بکشد به این دلیل که فقرا و نیازمندان چیزی برای سد جوع ندارند لذا باید اذعان نمود از گرسنگی کشیدن محض و لباس نپوشیدن هیچ کودک گرسنه ای سیر یا هیچ برهنه ای پوشیده نمیشود همچنانکه سر در گریبان بردن و زانوی غم بغل کردن لبخندی بر لبان کسی نمی نشاند وغم از چهره آنان نمی زداید.

لازم است زندگی را سراسر از گفتمان شادی آفرین انباشته کنیم,با تصاویر شاد بپوشانیم,آهنگهای شاد واشعار شاد پخش کنیم,رنگهای شاد را رواج دهیم,مناظر طبیعت را به تماشا بنشینیم وشاد باشیم زیرا تجلیات خلقت خداوندی هیچکدام عبوس و غمگین نیستند!

مظاهر وظواهر زندگی که تداعی کننده خاطره غم انگیز یا موضوعات حزن انگیز است از در و دیوار بزداییم زیرا هر مصیبت دیده یا غمزده ای نیازمند برون رفت از شرایط غمگسارانه است تا لحظه ای بیاساید,اندیشه نماید و از لایه غمگنانه بیرون بیاید واین راهکار نیازمند تزریق عنصر شادی و شادمانی است.

پایان بخش, سخنی از گریچن رابین در کتاب پروژه شادی:

یکی از بهترین راههای بدست آوردن شادی این است که دیگران را شاد کنی و یکی از راههای شاد کردن دیگران آن است که خودت شاد باشی.

www.moshaverekhahan.ir

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *