بازی زبان کودک و اسباب بازی کلمات کودک است.

تربیت فرزند خانواده ویژه

📝بازی زبان کودک و اسباب‌بازی کلمات کودک است

💠اگر بخواهیم کارکردهای بازی را بررسی کنیم باید حتما نوع بازی و عملکرد آن در سیستم عصبی را مورد توجه قرار دهیم، زیرا در بازی کارکردهای متفاوتی از جمله اجتماعی شدن و تعاملات بین فردی وجود دارد. در دوران کودکی اجباری برای بازی کردن کودکان نیست و کودک خودش به بازی گرایش پیدا می‌کند لذا بازی می‌تواند یک ابزار برای فرایند رشد کودک و پیشرفت عاطفی، اخلاقی، آموزشی و تحصیلی او باشد.

💠 فرایندهای یادگیری با بازی تسهیل می‌شود، بسیاری از ابزارهای محیط اطراف ما می‌تواند در اجتماعی شدن و تعاملات بین فردی تاثیرگذار باشد لذا واکنش کودکان تک‌فرزند و یا کودکانی که در فرایند رشد آنان بازی با دیگر کودکان وجود نداشته، در هنگام رفتن به مدرسه فرق می‌کند.

💠 یکی از کارکردهای بسیار تاثیرگذار بازی را در حوزه درمان دانست .بازی‌درمانی یکی از زیرشاخه‌های هنردرمانی است که نه فقط در درمان اختلالات ویژه یادگیری موثر است، بلکه در انواع اختلالات از جمله شخصیتی، رفتاری و مزمن نیز می‌تواند مثمرثمر واقع شود، زیرا فرد را به ناخودآگاه خودش می‌برد و برون‌ریزی افکار اتفاق می‌افتد.

💠بازی در دو زمینه تحولی و تحصیلی تعریف می‌شود، بازی جزو ضروریات زندگی کودکان است و اگر زمینه تحولی درمان نشود، زمینه تحصیلی قابل درمان نیست. یک فرد بزرگسال از کلمات و کلیدواژه‌ها برای بیان افکار و احساساتش استفاده می‌کند، اما کودکان از طریق بازی به همان راحتی بزرگسالان افکارشان را بازگو می‌کنند لذا بازی زبان کودک و اسباب‌بازی کلمات کودک است.

💠 بهترین مرحله رشد کودک در حیطه بازی اتفاق می‌افتد و بازی در رشد تحولی و تحصیلی کودکان بسیار تاثیرگذار است و آنان را ساختارمند می‌سازد.برخی بازی را وقت تلف کردن برای کودک می‌دانند، اما بازی موجب رشد سیستم عصبی(نورون) می‌شود. در واقع نورون‌ها محرک‌های محیط را دریافت می‌کنند و زمانی که کودک اسباب‌بازی را لمس می‌کند رشد دندریت‌ها اتفاق می‌افتد و هرچقدر طول دیندریت افزایش یابد سرعت پردازش مغز بالا می‌رود.

*سایک نیوز

www.moshaverekhahan.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *